rut
19 دی 1401 - 10:09

ناوگان خودرویی و آتش نشانی در بنادر کشور تجهیز می‌شود

بوشهر- مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: ناوگان خودرویی و تجهیزات آتش نشانی بنادر کشور، تا پایان سال جاری به ۵۱ دستگاه خودرو جدید مجهز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله جعفری یکشنبه شب در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانان بنادر کشور در بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای نوسازی و بهسازی ناوگان خودرویی و تجهیزات آتش نشانی بنادر، تا پایان سال جاری ۵۱ دستگاه خودرو سنگین، نیمه سنگین و سبک آتش نشانی و امداد و نجات به این ناوگان اضافه می‌شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همچنین دو دستگاه خودرو آتش نشانی با نردبان‌های فراتر از ۵۷ متر در آینده نزدیک به ناوگان آتش نشانی اضافه می‌شود که منجر به بالا بردن ضریب اطمینان عملکرد و ارتقا ایمنی بنادر خواهد شد.

وی بیان کرد: برای سال جاری وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست بنادر و بویژه ایمنی حریق مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

جعفری ادامه داد: در این زمینه نسبت به نشست و گردهمایی‌های تخصصی فرماندهان و روسای اچ. اس. ایی بنادر و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی اهتمام ویژه ای وجود دارد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور و محلی امن برای تخلیه و بارگیری کالا در طول سال اقدام‌های متعددی را برای ارتقای وضعیت ایمنی بنادر انجام می‌دهد.

جعفری اظهار کرد: در این زمینه با نوسازی ناوگان آتش نشانی بنادر و اضافه شدن خودروهای جدید، برنامه ریزی مناسبی برای ارتقا سطح دانش علمی و عملیاتی آتش نشانان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: یکی از راهکارهای مهم برای ارتقا سطح دانش علمی و عملیاتی آتش نشانان برگزاری مسابقات عملیاتی ورزشی است که در همین راستا چهاردهمین دوره آن با میزبانی شایسته بندر بوشهر برگزار شد.

جعفری افزود: طی این مسابقات که در مدت ۲ روز برگزار شد ۱۱ تیم از بنادر مختلف کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت بندر امام خمینی (ره) به عنوان قهرمانی دست یافت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 964739