rut
24 بهمن 1401 - 19:56

روسیه: غرب تلاش می کند استعمار از دست رفته خود را احیا کند

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه از رویکرد استعمارطلبانه غرب در قبال دیگر کشورها انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه می گوید غرب همچنان به دیگر کشورها از منظر استعماری می نگرد و نمی خواهد دست از چنین رویکردی در قبال دیگران بردارد.

«سرگئی ناریشکین»، رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه امروز دوشنبه در خصوص رویکرد استعماری غرب اعلام کرد که امروز غرب به هر وسیله ممکن سعی دارد سلطه از دست رفته خود را حفظ کند و همچنان به دیگر کشورهای به دیده اهداف بردگی استعماری می نگرد.

این مقام ارشد اطلاعاتی روسیه امروز در یک نشست با موضوع استعمار تاکید کرد که اقدامات استعماری که غرب در گذشته در قبال دیگر کشورها در پیش می گرفته شامل تجارت برده در خارج از اقیانوس اطلس، توزیع اجباری تریاک در چین و از بین بردن کل گروه های قومی و فرهنگ ها بود.

ناریشکین در ادامه یادآور شد که سران کشورهای غربی امروزی تمایل دارند ادعا کنند که موقعیت کنونی این کشورها برخاسته از کارآمدی نهادهای دموکراتیک است. اما به واقع، سعادت این قدرت‌های استعماری نو بر پایه خون و بازتوزیع ناعادلانه و خشونت‌آمیز شکل گرفته است.

این مقام روس در پایان تاکید کرد که در حال حاضر بسیاری از شرکای آفریقایی و آسیایی روسیه امیداوارنه به روابط با مسکو می نگرند و از اقدامات روسیه در مسیر تضمین نظم جهانی دموکراتیک بر اساس قوانین بین المللی و اصول چندقطبی پشتیبانی می کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1036738